اطلاع نیوز -> قوانین امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه اجرایی شود


اطلاع نیوز – امام جمعه ورامین : با اینکه اوایل پیروزی انقلاب اسلامی قوانین این دو فریضه در مجلس مصوب شد ولی تاکنون اجرایی نشده است.

fle_IMG15141119

به گزارش اطلاع نیوز ، آیت‌الله سید مرتضی محمودی در خطبه‌های نماز جمعه ورامین پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: خداوند متعال به دنبال هدایت بشر و رستگاری آنان در دنیا و قیامت است و به همین دلیل  بهشت را وسیع آفریده و می‌خواهد تمام بندگان به بهشت بروند و البته برخی از بندگان هم  جهنم را انتخاب می‌کنند.

وی افزود: آدمی  در اعمال خود اختیار دارد که نیکوکار و یا بدکار باشد، خود انسان است که درب بهشت یا جهنم را برای خود باز می‌کند، در روز قیامت زمین، اعضاء و جوارح انسانی بر عملکرد خوب و بد آدمی شهادت می‌دهند، لذا آدمی نباید از این‌همه راه‌های رسیدن به خدا دست بکشد و راه جهنم را برگزیند.

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان ورامین تأکید کرد: والدین فرزندان خود را به‌سوی مساجد هدایت کنند نباید امروز در نمازهای جماعت چند نفر جوان بیشتر مشاهده شوند، بهترین سرمایه انسان بعد از ایمان به خدا، فرزند انسان است که نسل انسان از او باقی می‌ماند، طوری عمل کنید که این سرمایه مفید و سودآور بوده و به درد انسان بخورد.

آیت‌الله سید مرتضی محمودی در خطبه دوم با اشاره به اهمیت امربه‌معروف و نهی از منکر تأکید کرد: این دو فریضه از بین دیگر فرایض از یک اهمیت خاص برخوردار است و با اجرای صحیح و حضور آحاد مردم این دو فریضه الهی می‌تواند مشکلات فرهنگی و اخلاقی جامعه را برطرف کند.

وی تصریح کرد:‌ با اینکه اوایل پیروزی انقلاب اسلامی قوانین این دو فریضه در مجلس مصوب شد ولی تاکنون اجرایی نشده است، بیش از ۳ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد اما هنوز فقدان قوانین امربه‌معروف و نهی از منکر حس می‌شود.

امام‌جمعه ورامین تأکید کرد: متأسفانه مسائل زیادی مانند بدحجابی، رشوه‌خواری و  پارتی‌بازی در جامعه وجود دارد که گاهی گزارش می‌دهند مردم در برخی از ادارات برای رسیدگی به امور اداری، باید پشت میزها بایستند و التماس کنند تا به پرونده‌شان رسیدگی شود.

وی تأکید کرد: کشوری که ۸ سال از اسلام و قرآن دفاع کرد و بیش از ۲۰۰ هزار شهید داد و بعضاً جنازه برخی از شهدا به وطن بازنگشت آن‌وقت این وضع کشور ما نباید باشد، بازار ما، ادارات ما، حتی برخی کشاورزی‌های ما مورد شرعی دارد، زمین را از صاحب زمین غصب کرده و در آن کشت می‌کند، این اعمال حرام است.

آیت الله محمودی ضمن تشکر از حضور مردم در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن تصریح کرد: مردان وزنان شریف ایران  پس از گذشت بیش از ۳۰ سال در روز ۲۲ بهمن به خیابان‌ها آمدند و با راهپیمایی باشکوه خود چشم دشمنان را کور کردند، البته امریکایی‌ها و اروپایی‌ها کور باطنی هستند و حق را نمی بینند، لکن حق ماندگار است.

وی گفت: خداوند تبارک‌وتعالی حامی حق و پیروان حق است و بدانید تبعیت از رهبری بسیار اهمیت دارد، اقلیتی هستند که خلاف مسیر حق را انتخاب کردند و سعی در تضعیف رهبری دارند شکست می‌خورند، خداوند عزت را به این کشور و انقلاب داده و می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان ورامین تصریح کرد: باطل رفتنی است و حق ماندگار است، نمرود با آن تشکیلات رفت و ابراهیم که یک نفر بود ماند، پیامبر (ص) ماند لکن مشرکین مکه رفتند، پیامبر(ص) یک نفر بود لکن بر ۶۰ قبیله مشرک پیروز شد و امروز نزدیک به دو میلیارد مسلمان همه گویندگان لا اله الا الله و محمد رسول‌الله (ص) هستند.

وی خاطرنشان کرد: آن‌هایی که اهانت به پیامبر (ص) کردند، اهانت به خود می‌کنند، خدا از این افراد عقل و فهم را گرفته است، پشتیبان اسلام خدا است، آن روز پیامبر (ص) تنها بود خداوند اسلام را حفظ کرد چه برسد به امروز که نزدیک به دو میلیارد مسلمان در جهان وجود دارند.,, , , ,

تاريخ ۱ اسفند ۱۳۹۳      
تعداد بازدید تعداد بازدید 156      
منتظر نظر شما هستیم !