اطلاع نیوز -> اگر در دفن زباله های شهری کوتاهی از مسئولان بوده،باید استعفا دهند


u0633u06CCu062F-u062Du0633u0646-u0637u0628u0627u0637u0628u0627u06CCu06CC

عضو شورای شهر پیشوا گفت: اعتقاد دارم اگر کوتاهی از سوی مسئولان شهرستان برای دفن زباله های شهری و تهدید سلامت مردم انجام شده، همه باید استعفا کنند و اگر اینگونه نبوده مسئولی که با مصاحبه قصد تشویش اذهان مردم را دارد باید ضمن عذر خواهی از مردم از سمت خود استعفا کند

به گزارش اطلاع نیوز، سید‌حسن طباطبایی اظهار داشت: شهرستان پیشوا به عنوان یکی از شهرستان های مذهبی و انقلابی کشور از دیرباز به عنوان مدافعان اسلام و انقلاب در تاریخ خوش درخشیدند و خدمت به این مردم سبب افتخار مسئولان است.

وی با اشاره به سخن رهبر انقلاب درباره شهرستان پیشوا گفت: رهبر انقلاب فرمودند “پیشوا اساسا مرکز شهادت است” و آغاز قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ و حرکت مردم پیشوا به سوی تهران در لبیک به مرجعیت شیعه و حضور مردم در جبهه های حق علیه باطل گواه این مسئله است.

عضو شورای شهر پیشوا در پاسخ به اظهارات اخیر درباره دفن غیر بهداشتی زباله در شهر پیشوا گفت: اعتقاد دارم اگر کوتاهی از سوی مسئولان شهرستان برای دفن زباله های شهری و تهدید سلامت مردم انجام شده همه باید استعفا کنند و اگر اینگونه نبوده مسئولی که با مصاحبه قصد تشویش اذهان مردم را دارد باید ضمن عذر خواهی از مردم از سمت خود استعفا کند.

وی افزود: شهرداری و شورای شهر بیش از ۱۰۰ میلیون طی ۶ ماه برای احداث مرکز دفن زباله از سوی شهرداری هزینه کرده و برای کاهش الودگی شهر سیستم جمع آوری زباله از یکسال پیش تغییر کرده است.

طباطبایی در رابطه با جمع آوری زباله های بیمارستانی به تسنیم گفت: پیشوا حتی یک تخت بیمارستانی هم ندارد که ریاست اداره محیط زیست اعلام کرده اند احشام در میان زباله های بیمارستانی پیشوا دیده شده اند، این در حالیست که زباله های درمانگاه های پیشوا به صورت رایگان ۲ روز در هفته به وسیله خودروی مخصوص جمع آوری می شود.

وی افزود: شهرداری و شورای شهر برای تاسیس کارخانه بازیافت زباله با شرکت های خصوصی مذاکراتی انجام داده اند ولی آن ها اعلام کردند تولید زباله پیشوا به اندازه احداث کارخانه نیست و باید در طول شبانه روز بالای ۱۰۰ تن زباله در اختیار کارخانه بازیافت قرار گیرد و به همین علت احداث کارخانه صرفه اقتصادی ندارد.

عضو شورای شهر پیشوا درباره بزرگترین پروژه عمرانی شهرداری پیشوا گفت: در راستای افزایش سرانه ورزشی، فرهنگی و تفریحی شهرستان مجتمع بزرگی با مشارکت بخش خصوصی و شهرداری در حال احداث است و تا ۱۵ خرداد سال آینده مورد بهر برداری قرار می گیرد.

وی افزود: فاز اول این مجتمع که شامل استخر است برای جبران فضاهای ورزشی در اولویت قرار گرفته وبرای سایر بخش ها مانند احداث سالن فرهنگسرا و اماکن تفریحی بالغ بر ۷ میلیارد تومان هزینه می شود.

طباطبایی تاکید کرد: احداث فرهنگسرای بزرگ در شهرستان پیشوا با بودجه ۷۰۰ میلیون تومان در محل باغ ملی پیشوا در مرحله مطالعاتی قرار دارد و بودجه احداث آن نیز در سال ۹۴ گنجانده شده است.

وی بهسازی و احداث آب نمای شهدای کهنگ، آسفالت خیابان ها و معابر پیشوا با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال، همسطح سازی و کفپوش پیاده روهای شهر با ۲ میلیارد ریال را از مهمترین پروژه‌های شهرداری پیشوا در سال جاری عنوان کرد.,, , , ,

تاريخ ۴ اسفند ۱۳۹۳      
تعداد بازدید تعداد بازدید 157      
منتظر نظر شما هستیم !