اطلاع نیوز -> برگزاري جشنواره خیرین مدرسه ساز پیشوا با حضور فرماندار


6880

پنجمین جشنواره خیرین مدرسه ساز پیشوا به منظور ترویج و اشاعه فرهنگ نیکوکاری و مدرسه سازی با حضور عباس ملکوتی خواه، فرماندار شهرستان، مسئولان استانی و شهرستانی، اصحاب رسانه و جمعی از خیرین برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ عباس ملکوتی خواه فرماندار پیشوا در این مراسم مدرسه سازی را امری مقدس دانست و گفت: انجام خدمت در عرصه مدرسه سازی و تقویت بهبود فضای تعلیم و تربیت امری قابل ستایش است و  اجر و خشنودی پروردگار را به دنبال دارد و کسانی که در این وادی قدم نهاده اند نام نیکشان همواره در تاریخ خواهد ماند.

فرماندار پیشوا اظهار داشت: خیرین مدرسه ساز نیک اندیشانی هستند که با همتی والا در راه خدمت به خلق خدا و پیشبرد عرصه علم و آگاهی و مبارزه با جهل و گمراهی قدم برداشته اند.

وی با بیان اینکه برکات کار خیر تمام شدنی نیست، تصریح کرد: مردم نیکوکار با انگیزه خدمت و انجام کار خیر، هرجایی که نیاز است حضور پیدا کرده و با شوق و رغبت برای جلب رضای الهی مشارکت فعال و خیرخواهانه دارند.

عباس ملکوتی خواه با اشاره به فعالیت های چشمگیر آموزشی پردیس زینبیه  پیشوا، افزود: پردیس دانشگاهی پیشوا تنها پردیس شهرستانی استان تهران است و از نظر فضاهای آموزشی در تنگنا قرار دارد که نیازمند توجه ویژه ای است و با توجه به اینکه پیشرفت فیزیکی لازم را نداشته ضروری است تا رسیدن به پیشرفت و توسعه مورد نیاز مساعدت های لازم صورت گیرد.

حجت الاسلام هدایتی نژاد نیز در این مراسم مدرسه سازی را امری خداپسندانه عنوان کرد و گفت: مشارکت در راستای مدرسه سازی امری متعالی و شایسته انسان های بزرگ است که با بذل مال خویش، فرهنگ نابی را خلق می کنند که موجب تجلی ارزش های والای انسانی می شود.

وی افزود: در کنار امر مقدس مدرسه سازی، به جهاد مسجدسازی نیز نیازمندیم زیرا با توجه به میزان رشد جمعیت و افزایش ساخت و سازها در کشور، به تعداد مناسب مسجد نساخته ایم.

حجت الاسلام هدایتی نژاد بیان داشت: مسجد، نقش مهمی در حیات دینی و حتی در شئون اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و علمی مسلمانان دارد و اولیای اسلام همواره مردم را به ساختن مسجد تشویق کرده اند.,, , , ,

تاريخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۳      
تعداد بازدید تعداد بازدید 74      
منتظر نظر شما هستیم !