اطلاع نیوز -> بی‌تفاوتی برخی مسئولان ورامین نسبت به انتقال مدافع عنوان قهرمانی والیبال


در حالیکه متین ورامین در جدال با حریفان برای صعود از مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال مبارزه می‌کند، بار دیگر به علت عدم همکاری برخی مسئولان ورامینی، انتقال متین از دیار ۱۵ خرداد در دستور کار قرار گرفته است.

به نقل از مهرنیوز تیم والیبال متین ورامین با وجود سابقه کم خود در عرصه والیبال کشور به یکی از پرافتخارترین باشگاه های ایران بدل شده و در دو فصل حضور خود در بالاترین سطح والیبال ایران به یک مقام قهرمانی و یک نائب قهرمانی رسیده است.

حضور تیم متین در دیار ۱۵ خرداد علاوه بر ایجاد شور و نشاط ورزشی، سبب شد تا بسیاری از نوجوانان و جوانان به سمت ورزش گرایش پیدا کنند و به گفته مسئولان سالن های ورزشی ورامین، بیشتر سانس های سالن ها به والیبال اختصاص یافته است.

از سوی دیگر حضور تیم متین در ورامین از بسیاری ناهنجاری های اجتماعی جلوگیری کرده و زمینه فعالیت نوجوانان و جوانان مشتاق والیبال را در این عرصه فراهم ساخته است به طوری که هم اکنون تیم های نوجوانان و جوانان متین با استفاده از بازیکنان بومی در سطح کشور درخشیده و نوید روزهای درخشانی را برای دیار ۱۵ خرداد می دهد.

مطرح شدن نام ورامین در آسیا و جهان

امروز متین ورامین یکی از سرمایه های مهم  و غیر قابل انتقال دیار ۱۵ خرداد محسوب شده که جوانان و نوجوانان و حتی بزرگسالان با بردهای آن به شادمانی پرداخته و با باخت آن اشک می ریزند .هنوز خاطره شادی مردم پس از قهرمانی در لیگ برتر و جام باشگاه های آسیا از یادها نرفته است.

به هرترتیب متین ورامین با حمایت یک شرکت خصوصی توانسته است در طول دو سال گذشته بارها نام ورامین را بر قله های ایران، آسیا و حتی جهان مطرح کرده و بسیاری از تیم های آسیایی و جهانی نسبت به ورامین شناخت پیدا کرده اند، پدیده ای که باید میلیون ها دلار برای رسیدن به آن خرج می شد.

اگرچه  متین ورامین در جدال با حریفان برای صعود از مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال قرار دارد، بار دیگر به علت عدم همکاری برخی مسئولان ورامینی، انتقال متین از دیار ۱۵ خرداد در دستور کار قرار گرفته است.

جلوگیری از انتقال متین به دامغان در ابتدای فصل

در ابتدای فصل جاری رقابت ها بود که به یکباره خبری شوک آور همه علاقمندان به ورزش والیبال در ورامین را ناراحت و نگران کرد و آن انتقال قهرمان آسیا و نماینده ورامین در جام باشگاه های جهان به شهر دامغان بود و مدیر عامل متین اعلام کرد که متأسفانه مدیران و مسئولان شهرستان ورامین همکاری لازم را با شرکت کارسازه متین ندارند و همین مساله سبب شده است تا مالک این باشگاه تصمیم به انتقال این تیم بگیرد

اگرچه این جریان با وساطت امام جمعه ورامین حل و فصل و تیم متین با حمایت مسئولان و تلاش مدیران کارسازه متین در ورامین ماندنی شد اما  بار دیگر متین در آستانه انتقال به شهر تهران قرار گرفته است و دلیل این انتقال مشکلات سالن از سوی مدیرعامل باشگاه مطرح شده است، دلیلی که به نظر منطقی نمی آید و باید منتظر واکنش مسئولین شهرستان ورامین و هواداران والیبال دوست که در سرما و گرما از این تیم حمایت کرده اند، بود.

برخی مسئولان با متین ورامین همکاری نمی‌کنند

سید حسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به عدم اطلاع از انتقال متین ورامین به تهران اظهار داشت: بنده در جریان تغییر و تحولات در باشگاه متین ورامین نیستم و تنها در جلسه ای با امام جمعه محترم ورامین درباره برخی مشکلات متین و ضرورت توجه مسئولان به این تیم بحث و تبادل نظر شد اما بنده از زبان مالک و حامی باشگاه هنوز چنین مطلبی را نشنیده ام.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی افزود: باید این نکته را مطرح کرد که مالک باشگاه در ابتدای فصل نمی خواست تیم را حمایت کند اما مسئولان شهرستان ورامین قول همکاری به ایشان دادند و وی نیز انتظار دارد که حمایت شود.

وی ادامه داد: بنده نیز در ابتدای فصل جاری با مالک باشگاه متین ورامین صحبت کردم و از علاقه شدید مردم این دیار به متین گفتم و از وی خواستم تا به فعالیت های خود ادامه بدهد اما متأسفانه همکاری لازم از سوی برخی مسئولان صورت نگرفته است.

این مسئول با اشاره به هزینه میلیاردی متین ورامین در فصل گذشته و فصل جاری رقابت های لیگ برتر والیبال اضافه کرد: تیم متین ورامین در فصل گذشته لیگ برتر، بیش از ۱۱ میلیارد هزینه کرده و در این فصل نیز بیش از ۵ میلیارد هزینه می کند به همین خاطر نباید مورد بی مهری قرار گیرد.

برخی مدعیان در حق متین جفا کرده‌اند

نقوی حسینی یادآور شد: متین نام ورامین را در سطح قاره کهن و جهان مطح کرده و نباید برای کسی که برای طرح نام ورامین، هزینه می کند چنین رفتارهایی صورت پذیرد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: متأسفانه برخی افراد که خود را مدعی ورامین می دانند در این موضوع دخیل هستند اما همانطور که می بینیم شعارها با عمل ها یکسو نیست.

خروج متین از ورامین ضربات جبران ناپذیری را به همراه دارد

حجت الاسلام سید محسن محمودی در گفتگو با خبرنگار مهر با انتقاد از بی توجهی برخی مسئولان به تیم متین ورامین اظهار داشت: امروز بسیاری از جوانان و نوجوانان به تیم متین ورامین دلبستگی پیدا کرده اند و قطعا خروج این تیم از منطقه، ضربات جبران ناپذیری را به احساسات جوانان وارد می کند.

امام جمعه موقت ورامین افزود: متأسفانه برخی مسئولان به قول های خود عمل نکرده اند و زمینه مطرح شدن دوباره انتقال متین از ورامین را به وجود آورده اند در حالی که باید مدیران شهرستان از حضور سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی در زمینه رشد و بالندگی ورامین استقبال کنند.

وی ادامه داد: متین ورامین در دو فصل حضور خود در لیگ برتر ورامین بارها نام این دیار را در رسانه ها مطرح کرد و با حضور در جام باشگاه های آسیا و جهان، فرهنگ دیار ۱۵ خرداد را به همگان نشان داد، فرصتی که دیگر به آسانی به دست نخواهد آمد به همین خاطر با حضور متین ورامین بسیاری از دیدها و نظرات نسبت به این شهرستان باعظمت و بزرگ تغییر کرد و رسانه ها و مردم سراسر کشور در کنار دنبال کردن بازی های تیم متین با فرهنگ و آداب رسوم این شهرستان آشنا شدند.

محمودی در پایان بار دیگر از مسئولان ورامین خواست تا به وظیفه ذاتی خود نسبت به حفظ امتیازات و پتانسیل های موجود در ورامین همت گمارند.

تاريخ ۳ آذر ۱۳۹۳      
تعداد بازدید تعداد بازدید 63      
منتظر نظر شما هستیم !