اطلاع نیوز -> تأمین ۶۰ درصد گوشت تهران در ورامین/ برخی اظهارات تشویش اذهان است


733686

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ورامین گفت: بر اساس آمارهای به دست آمده بیش از ۶۰ الی ۷۰ درصد گوشت مورد نیاز تهران از دام های ورامین تأمین می شود.

به گزارش اطلاع نیوز، دکتر علی مقدم  با اشاره به برخی اظهارات غیر مسئولانه درباره کیفیت دام های ورامین با تکذیب تغذیه دام های این شهرستان از زباله های آلوده و بیمارستانی اظهار داشت: شبکه دامپزشکی شهرستان ورامین بر کیفیت و وضعیت دام های این شهرستان نظارت کامل دارد.

در کشتارگاه یک پزشک دولتی و یک پزشک خصوصی حضور دارند

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ورامین افزود: برخی اظهارات غیرمسئولانه و خلاف واقع که موجب تشویش اذهان عمومی می شود جای تأمل و ناراحتی دارد و قطعا مسئولان دامپزشکی این موضوع را با جدیت تا حصول نتیجه دنبال خواهند کرد.

وی با اشاره به نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان ورامین بر روند توزیع گوشت ادامه داد: در کشتارگاه های سطح شهرستان هنگام ذبح دام دو پزشک که یک نفر دکتر دولتی و دیگر دکتر خصوصی است معاینات لازم را انجام می دهند.

دامپزشکی اجازه ورود دام بیمار به بازار را نمی دهد

دکتر مقدم اضافه کرد: ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که اگر دامی از زباله های آلوده و بیمارستانی استفاده کند، در کشتارگاه علائم آن به صورت عفونی مشخص خواهد شد و از این نظر جای هیچ گونه نگرانی نیست.

این مسئول با اشاره به معدوم کردن دام های آلوده در هر زمان و شرائطی عنوان کرد: شبکه دامپزشکی ورامین با جدیت بر بازرسی و معاینه دام های کشتارگاه نظارت داشته و دام های مشکوک و بیمار را از بین برده و اجازه ورود آن به بازار را نمی دهد.

دام تهران از ورامین تأمین می شود

وی با تکذیب عدم استفاده مردم تهران از دام های ورامین بیان داشت: دام تهران از ورامین تأمین می شود و اگر شهرستان ورامین، گوشت مورد نیاز پایتخت را تأمین نکند، گوشت کیلویی پنجاه هزار تومان خواهد شد.

این مسئول یادآور شد: بر اساس آمارهای به دست آمده بیش از ۶۰ الی ۷۰ درصد گوشت مورد نیاز تهران از دام های ورامین تأمین می شود و روزانه کامیون های متعدد از دام های ورامین برای استفاده مردم پایتخت به کشتارگاه انتقال پیدا می کند.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان ورامین با انتقاد از اظهار نظر برخی افراد درباره اینکه مردم تهران از گوشت دام های ورامین استفاده نمی کنند اظهار داشت: آیا مردم تهران تا امروز می دانستند گوشت مصرفی در مراکز توزیع از کدام شهرستان است و اینگونه اظهارات باعث ایجاد جو نامناسب در میان مردم خواهد شد.,, , , ,

تاريخ ۲۸ بهمن ۱۳۹۳      
تعداد بازدید تعداد بازدید 29      
منتظر نظر شما هستیم !