اطلاع نیوز -> تعطیلی برخی از پروژه های عمرانی ورامین!!!


مسئول دفتر فنی فرمانداری ورامین گفت : برخی از پروژه های عمرانی شهرستان ورامین بنا به دلایلی همچون کمبود اعتبار، لغو قرارداد پیمانکار، مشکلات ملکی و عدم تخصیص به موقع اعتبار تعطیل است که دفتر فنی با بررسی مسائل و ارائه گزارشات مستمر راهکارهای برون رفت از این مشکلات را ارائه می کند.

758872_482

به گزارش اطلاع نیوز، حامد معاف مسئول دفتر فنی فرمانداری ورامین گفت:  مسئولیت اصلی دفتر فنی فرمانداری ورامین ، پیگیری و نظارت بر روند اجرای کلیه پروژه های عمرانی دستگاه های اجرایی دولت در شهرستان ورامین است.

وی افزود: استانداری و وزارت کشور برای نظارت بر روند کلیه پروژه های عمرانی در شهرستانها سامانه ای با عنوان سامانه” نظارت بر پروژه های عمرانی” ایجاد کرده است  که  دفتر فنی فرمانداری موظف است کلیه اقدامات  گزارشات کارهای عمرانی را به صورت روزانه و هفتگی در سامانه مذکور درج کند.

وی تاکید کرد: استانداری و وزارت کشور به صورت مجزا بر پروژه های عمرانی شهرستانها نظارت کافی دارند و بعد از گزارشات دفتر فنی فرمانداری با جمع بندی نحوه پیشرفت پروژه های عمرانی  با اقداماتی نسبت به رفع مشکلات انها اقدام می کند.

معاف تصریح کرد: برخی از پروژه های عمرانی شهرستان ورامین  بنا به دلایلی همچون کمبود اعتبار، لغو قرارداد پیمانکار، مشکلات ملکی و عدم تخصیص  به موقع  اعتبار تعطیل است که دفتر فنی با بررسی مسائل و ارائه گزارشات مستمر راهکارهای برون رفت از این مشکلات را ارائه می کند.

وی بیان کرد: در حال حاضر پروژه های همچون احداث و تعریض محور ورامین-ابباریک به چرمشهر،  احداث جاده قوئینک زهری – خورین ، تکمیل و تجهیز گالری و نمایشگاه عکس فرهنگسرای رازی،  تکمیل پایانه  شهرداری ورامین و تکمیل و بازسازی اورژانس بیمارستان شهید مفتح ورامین با سرعت و  پیشرفت فیریکی بالای ۶۰ درصد در حال اجرا است.

وی با اشاره به سایر وظایف دفتر فنی فرمانداری ورامین گفت: دفتر فنی فرمانداری مباحث مربوط به  پیگیری و بازنگری در طرح های هادی روستایی در بخش های تابعه شهرستان را بر عهده دارد و در این راستا جلساتی به صورت ماهیانه در فرمانداری برگزار می شود.

معاف افزود:  همچنین برای بررسی دقیق و کارشناسانه طرح های هادی روستایی جلساتی با حضور  فرماندار و مدیران کل استانی برای  طرح های هادی روستایی و تغییر کاربری و الحاق بخشهای به فضای شهری و یا روستایی در استانداری تهران به صورت ماهیانه برگزار می شود.

وی درخصوص تعداد روستاهای دارای طرح هادی گفت:  همه روستاهای شهرستان ورامین  دارای طرح هادی روستایی هستند ولی بنا بر قانون باید بعد از ۱۰ سال طرح های هادی روستایی  مورد بازنگری   قرار گیرد که دفتر فنی فرمانداری در این خصوص جلساتی را ماهیانه برگزار می کند.

وی زمان بندی افتتاح پروژه های عمرانی در ایام خاص مانند دهه فجر هفته دولت ، برگزاری کمیسیون های ساخت و ساز غیر مجاز،  تعامل با کارشناسان استانداری تهران و ارائه گزارشات به مسئولان استانی و کشور ی را از جمله وظایف دفتر فنی فرمانداری بیان کرد.,, , , ,

تاريخ ۲ اسفند ۱۳۹۳      
تعداد بازدید تعداد بازدید 163      
منتظر نظر شما هستیم !