اطلاع نیوز -> توانمند سازی مددجویان مهمترین رسالت سازمان بهزیستی


81518815-6296866

رییس اداره بهزیستی شهرستان قرچک گفت: توانمند سازی مددجویان، مهمترین رسالت بهزیستی است و تلاش می شود با حمایت های مادی و معنوی از معلولان و افراد زیر پوشش آنان را در تأمین نیازهای خود مستقل کرد.

«احسان ثامنی راد »روز سه شنبه در دیدار با خانواده معلولان و مددجویان زیرپوشش بهزیستی شهرستان قرچک افزود: یکی از مهمترین معضلات مددجویان و توان خواهان بهزیستی اشتغال و در آمد پایدار است و تلاش می شود تا با توانمند سازی آنان، زمینه بی نیازی مددجویان از کمک های بهزیستی را فراهم کرد.

وی گفت: بیشتر افراد تمایل به کارهای دولتی و پشت میز نشینی دارند و توجه کمتر به کارهای غیر دولتی و حضور در بخش های خصوصی از خود نشان می دهند.

ثامنی راد افزود: سیاست مهم و راهبردی بهزیستی کاهش ورودی و افزایش خروجی متمرکز می باشد و در این مسیر تلاش می شود تا با ارتقای اطلاعات و آگاهی از آسیب های اجتماعی، آموزش مهارت های زندگی قبل و بعد از ازدواج، ایجاد و توسعه مراکز مشاوره و اورژانس اجتماعی از میزان ورودی بهزیستی کاسته شود.

وی تصریح کرد: اگر بتوان با فرهنگ سازی مردم را برابر آسیب های اجتماعی مصون داشت معضلات و آسیب های اجتماعی منجر به طلاق، خودکشی و اعتیاد در جامعه کاهش خواهد یافت.

ثامنی راد گفت: معلولان جامعه با دستیابی به مدارج بالای علمی، شغلی و اقتصادی ثابت کرده اند که معلولیت محدودیت نیست و مسوولین بهزیستی نیز تلاش دارند با فراهم کردن زیرساخت ها و امکانات لازم ، معلولان را از منزل خارج و وارد جامعه کنند تا با تغییرنگرش مردم و مسوولان نسبت به این قشر، بتوان از آنان مانند سایر اقشار جامعه در خدمت رسانی به مردم استفاده کرد.

رییس اداره بهزیستی قرچک افزود: به منظور ایجاد فرصت های شغلی برای مدد جویان بهزیستی و کارآفرینی آنان، تسهیلات و آموزش های لازم فنی و حرفه ای در اختیار آنان قرارگرفته تا بتوان ضمن خودکفایی آنان، مددجویان را از چتر حمایتی بهزیستی خارج و آنان را در تأمین نیازهای مادی و معنوی خود توانمند کرد.

وی از جلب مشارکت های مردمی برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مددجویان به عنوان یکی از اولویت های اداره بهزیستی یاد کرد.,, , , , ,

تاريخ ۵ اسفند ۱۳۹۳      
تعداد بازدید تعداد بازدید 154      
منتظر نظر شما هستیم !