اطلاع نیوز -> حوزویان باید پاسخگوی هجمه سنگین غرب و شبهه افکنی دشمنان باشند


IMAGE634361409282500000

حضرت آیت‌الله نوری همدانی در اجتماع علما و روحانیان جنوب شرق استان تهران خواستار تلاش طلاب در جهت تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی، نظام، شهدا، امام و رهبری شد و گفت: امروز رهبر معظم انقلاب شخصیت مؤثری در جهان بوده و سخنان ایشان مورد پذیرش است.

به گزارش اطلاع نیوز، حضرت آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید امروز در دیدار جمعی از علما و روحانیان شهرهای ورامین، پیشوا، پاکدشت و قرچک به بیان ویژگی‌ها و اخلاق طلبگی پرداخت.
این مرجع تقلید ضمن تأکید بر انس بیشتر طلاب با نماز شب، قرآن کریم و ادعیه، خواستار افزایش بصیرت شد و خاطرنشان کرد: امام راحل می‌فرمایند «اگر عالمی نسبت به مسائل روز آگاهی نداشته باشد، عالم نیست».
وی افزود: طلاب باید آگاهی خود را نسبت به مسائل روز افزایش داده و بدانند که در جهان و جامعه اسلامی چه حوادث و رخدادهای در حال وقوع است.
حضرت آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به هجمه سنگین رسانه‌های غربی علیه اسلام و شبهه افکنی آنها در مسائل مختلف، خواستار پاسخ‌گویی به این شبهات از سوی طلاب شد.

وی تصریح کرد: امروزه شبهات مختلفی در سایت‌ها و رسانه‌ها مطرح می‌شود که طلاب باید پاسخگوی آنها باشند، البته طلبه زمانی می‌تواند پاسخ‌گوی این مسائل باشد که خود را از نظر علمی تقویت کرده و به مسائل تسلط کافی داشته باشد.
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم در ادامه هدف اصلی گروهک‌های تروریستی تکفیری همانند داعش و بوکرحرام را مخدوش کردن چهره اسلام عنوان کرد و یادآور شد: این‌ها می‌خواهند با ایجاد رعب و وحشت چهره رحمانی اسلام را زیر سؤال ببرند.
وی تأکید کرد: در این شرایط باید طلاب با تقویت مباحث دینی خود بتوانند چهره واقعی اسلام به ویژه تشیع را به مردم جهان معرفی کنند، همچنین ریشه‌ جریانات سلفی‌ و تکفیری‌ را مورد نقد و بررسی قرار دهند.
این مرجع تقلید همچنین طلاب را به یادگیری مباحث کلامی، ادبیات، اصول، تفسیر و فقه مقارن توصیه کرد و گفت: شبهات و مسائل مختلف از سوی فرقه‌های انحرافی مطرح می‌شود که باید به آنها پاسخ داد.
حضرت آیت‌الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خواستار تلاش طلاب در جهت تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی، نظام، شهدا، امام و رهبری شد و اظهار داشت: امروز رهبر معظم انقلاب شخصیت مؤثری در جهان بوده و سخنان ایشان مورد پذیرش است.
وی تصریح کرد: نامه ارسالی ایشان به جوانان اروپا و آمریکای شمالی تأثیرگذاری فراوانی داشت که هنوز هم وجود دارد، به گونه‌ای که هنوز در حال تحلیل آن هستند؛ از این‌رو طلاب نیز باید در مسیر امام راحل و رهبر انقلاب حرکت کنند.
گفتنی است، در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین رشاد، رییس شورای مرکز مدیریت حوزه علمیه تهران ضمن ارائه گزارشی از عملکرد حوزه علمیه تهران تعداد طلاب مدارس علمیه این استان را ۱۵ هزار نفر بیان کرد.
حجت الاسلام والمسلمین رشاد همچنین از مواضع روشنگرانه و صریح حضرت آیت الله نوری همدانی در مقاطع مختلف در دفاع از ارزش ها، انقلاب و ولایت فقیه تجلیل کرد.
لازم به ذکر است، حضرت آیت‌الله نوری همدانی امشب پس از نماز مغرب و عشا در جمع مردم پاکدشت به ایراد سخن خواهد پرداخت. شب گذشته نیز این مرجع تقلید در اجتماع گسترده و باشکوه مردم ورامین سخنرانی کرده بود./

IMAGE634026152858943750-300x225

 

 ,, , , ,

تاريخ ۱۴ اسفند ۱۳۹۳      
تعداد بازدید تعداد بازدید 175      
منتظر نظر شما هستیم !