اطلاع نیوز -> دشمنان اسلام فرهنگ و ارزش‌های انقلابی را مورد هجمه قرار می‌دهند


801710_PhotoAامام جمعه موقت ورامین با اشاره به توطئه‌های استکبار جهانی گفت: دشمنان اسلام دین، فرهنگ، نظام سیاسی و ارزش‌های انقلابی را مورد هجمه قرار می‌دهند.

به گزارش اطلاع نیوز، حجت‌الاسلام سیدمحسن محمودی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ورامین پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: در شرایطی که دشمنان، نسل جوان و نوجوان ما را هدف قرار داده‌اند باید آموزش و پرورش در جهت خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان، تلاش بیشتری داشته باشند و مهمترین ابزاری که در مساله تربیت چه در خانواده و چه در آموزش و پرورش حافظ جوانان خواهد بود، انس با قرآن و توجه به مفاهیم تربیتی قرآن کریم است.

وی گفت: باید هر چه بیشتر نوجوانان و جوانان را با قرآن آشنا کرد که قرآن حافظ و نگهدارنده است و متأسفانه در این زمینه کوتاهی‌هایی صورت گرفته و من قبلا هم عرض کردم که امروز به درس قرآن اهمیت لازم داده نمی‌شود و حتی برخی معلمان قرآن نیز خودشان از توان لازم برخوردار نیستند و باید آموزش و پرورش در مسأله قرآن چه در پیش‌دبستانی و چه در مقاطع دیگر اهمیت بیشتری را قائل شود.

امام جمعه موقت ورامین افزود: باید دانست که هرچه خانواده‌های ما و هرچه نظام آموزشی و تربیتی کشور در این زمینه کوتاهی کند خسارت‌های زیادی را متوجه ما می‌کند، به همین خاطر ضمن تقدیر مجدد از مربیان تربیتی و پرورشی مدارس، از آن‌ها عاجزانه می‌خواهم تلاش خود را مضاعف کنند و کار تربیتی هم فقط وظیفه مربی تربیتی نیست بلکه وظیفه تمام معلمان است.

وی در ادامه افزود: امروز آن معلمی موفق است که ضمن آموزش، اخلاق دانش‌آموزان را نیز بسازد و این همان کاری است که انبیا می‌کردند و امیدواریم در این عرصه قدم‌های جدی‌تری برداشته شود.

حجت‌الاسلام محمودی عنوان کرد: در آستانه ایام فاطمیه و شهادت جانسوز حضرت زهرا (س) قرار داریم و ایام سال جدید مصادف با ایام فاطمیه شده است و باید حرمت این روزهای جانسوز و پرحزن حفظ گردد و از هم‌اکنون باید خود را برای عزاداری و عرض ادب به ساحت مقدس حضرت زهرا (س) آماده کنیم.

وی ادامه داد: حضرت زهرا و فاطمیه (س) از سرمایه‌های بزرگی است که باید با شناخت آن در جهت رشد و تعالی فرهنگی و معنوی جامعه قدم برداشت و باید جامعه شیعه، رنگ و بوی فاطمی داشته باشد زیرا سعادت و عاقبت به خیری ما با اقتدا به زندگی و سیره آن حضرت محقق می‌شود.

امام جمعه موقت ورامین اظهار داشت: امروز ما شاهد جنگ ویرانگر فرهنگی و سخنان بر علیه اسلام ناب محمدی هستیم، در جنگی تمام عیار که از ماهواره گرفته تا شبکه‌های مجازی و فضای سایبری؛ دین، فرهنگ، نظام سیاسی و ارزش‌های انقلابی را مورد هجمه قرار می‌دهند.

وی گفت: امروز باید با شناخت درست مکتب قرآن و اهل بیت(ع) و اقتدا به سیره حضرت زهرا (س) خودمان را حفظ کنیم و جامعه را بیمه سازیم و یکی از درس‌های حیات‌بخش زندگی حضرت زهرا (س)، عفت و حیا بود و امروز دشمنان به گونه‌ای به شکلی دیگر حیای زنان و دختران را نشانه رفته‌اند.

حجت‌الاسلام محمودی عنوان کرد: دشمنان با ترویج بی‌بند و باری به شکل‌های مختلف در جهت تخریب شخصیت زنان و دختران برنامه‌ریزی می‌کنند و دوستان نیز دانسته یا ندانسته به شکل‌های دیگر در این راه قدم برمی‌دارند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در زمینه ورزشی شهرستان ورامین به موفقیت‌های مهمی دست پیدا کرده است اما اینکه در روز جمعه و همزمان با نماز جمعه در برخی سالن‌های ورزشی مسابقات برپا می‌شود، چه توجیهی دارد مگر مسئولان وظیفه ندارند جوانان را با فرهنگ دینی و انقلابی آشنا سازند.

امام جمعه موقت ورامین گفت: اینکه در برخی ورزش‌ها، دختران و پسران حضور دارند و برخی مناظر زننده به‌وجود می‌آید چه توجیهی می‌تواند داشته باشد و من از مسئولان ورزش می‌خواهم در این شیوه‌های ناپسند تجدیدنظر کنند.

وی ادامه داد: یک بخش موضوع نیز به خانواده‌ها باز می‌شود که چرا مراقبت نمی‌کنند و چرا اجازه می‌دهند به اسم ورزش، حیای دختران و پسران دریده شود.

حجت‌الاسلام محمودی خاطرنشان کرد: ما باید در بحث‌های فرهنگی مراقبت‌های بیشتری را داشته باشیم و برخی عزیزان مکررا درباره برخی قهوه‌خانه‌های سنتی هشدار می‌دهند و بنده بارها اعلام کرده‌ام که اولا باید خانواده‌ها و بزرگترها مراقبت کنند زیرا امروز کارشناسان می‌گویند که مضرات قلیان به مراتب بیشتر از سیگار است و ثانیا اداره اماکن و اتحادیه مربوطه اعلام کردند که این مراکز را کنترل می‌کنند و باید به وظیفه خود عمل کنند و اگر به وظیفه خود عمل می‌کردند شاهد این نابسامانی‌ها نبودیم.

وی افزود: از طرف دیگر در مسائل اقتصادی در برخی ادارات دلال‌گری و واسطه‌گری، مردم را آزار می‌دهد و گرفتن رومیزی و زیرمیزی مردم را نگران کرده است و مسئولان و مدیران اجازه ندهند فضای برخی ادارات آلوده به این مسائل شود.

امام جمعه موقت ورامین در پایان تصریح کرد: مسئولان حراست ادارات به‌عنوان چشم بیدار نظام اجازه ندهند به مردم ظلم شود و موجب بدبینی مردم به نظام فراهم آید.,, , , ,

تاريخ ۸ اسفند ۱۳۹۳      
تعداد بازدید تعداد بازدید 163      
منتظر نظر شما هستیم !