اطلاع نیوز -> رسیدگی به مشکلات روستاییان از مهاجرت آنان به شهر می کاهد


81516021-6292227

فرماندار ورامین گفت: رسیدگی به مشکلات روستاییان از مهاجرت آنان به شهرها کاسته و باعث رونق افتصاد روستایی مبتنی بر کشاورزی می شود.

«محسن خوانساری » روز یکشنبه در دیدار مسوولین ورامین از روستای احمدآباد وسط از توابع بخش مرکزی این شهرستان افزود: دولت تدبیر و امید در رسیدگی به امور روستاییان و مناطق محروم اهتمام جدی داشته و اجرای طرح های عمرانی و خدماتی را در روستاها برنامه ریزی کرده است.

وی گفت: بیشتر طرح های عمرانی شهرستان ورامین که در دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید در مناطق روستایی اجرا شده بود و این نشان از عزم دولت در رفع محرومیت از مناطق روستایی دارد.

وی افزود: شهرستان ورامین قطب کشاورزی و دامپروری استان تهران و کشور است و بیشتر روستاییان شهرستان در شغل مقدس مشغول به کار می باشند وهر چه امکانات در این مناطق افزایش یابد به میزان ماندگاری آنان در روستاها افزوده و از مهاجرت آنان به شهرها جلوگیری می کند.

خوانساری گفت: اکنون دربیشتر روستاهای شهرستان ورامین طرح های هادی که نقش به سزایی در عمران این مناطق ایفا می کند اجرایی شده و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی تمامی زیر ساخت های لازم از جمله آب ، برق ، گاز ، تلفن و اینترنت در این مناطق تأمین شده است.

فرماندار ورامین با اشاره به حضور مستمر مسوولین شهرستان در مناطق روستایی گفت: اجرای پروژه آسفالت معابر اصلی روستا، احداث بلوار اصلی و اصلاح شبکه برق ، اصلاح طرح هادی و احداث پارک و فضای ورزشی از برنامه هایی است که در روستای احمدآباد وسط اجرا شده است.

بخشدار مرکزی ورامین نیز در این جلسه گفت: روستای احمد آباد وسط چهارهزار و ۵۰۰ نفر جمعیت دارد و در دوران هشت سال دفاع مقدس ۱۷ شهید تقدیم اسلام کرده است.

«محمد ارجستانی» افزود: با هماهنگی های به عمل آمده در طول سال جاری تا کنون چهارهزار و ۵۰۰ متر مربع از معابر این روستا جدول کاری و آسفالت شده و سه هزار و ۵۰۰ متر مربع دیگر نیز آماده آسفالت ریزی شده و با تخصیص اعتبار لازم این طرح نیز اجرا می شود.

وی گفت: به منظور ساماندهی جمع آوری بهداشتی زباله های این روستا یک دستگاه خودرو مکانیزه در اختیار دهیاری قرار گرفته است.

ارجستانی از مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز و جلوگیری از تغییرکاربری اراضی کشاورزی به عنوان اولویت بخشداری و دهیاری ها یاد کرد و افزود: روستائیان می باید ساخت و سازهای خود را زیر نظر دهیاری و بخشداری و با توجه به اصول مهندسی و بندهای کمیسیون ماده ۹۹ احداث کنند و در صورت بروز حوادث و بلایای طبیعی کمترین آسیب به این مناطق وارد شود.

وی گفت: به منظور ایجاد هماهنگی لازم میان دهیاری های مناطق روستایی ، جلسه مشترکی با مسوولین شهرستان ورامین برگزار می شود تا راه های ارتقاء سطح خدمت رسانی به مناطق روستایی بررسی و نتیجه آن به خدمت رسانی بیشتر به مردم این مناطق منجر شود.

rosta2,, , , ,

تاريخ ۳ اسفند ۱۳۹۳      
تعداد بازدید تعداد بازدید 223      
منتظر نظر شما هستیم !