اطلاع نیوز -> شکاف هایی بین امریکا و اسراییل بر سر مساله ایران نمایان شده است


امام جمعه موقت ورامین

امام جمعه موقت ورامین

 

امام جمعه موقت ورامین با اشاره به اتفاقات رخ داده در جریان سخنرانی اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنگره گفت : این اتفاق در مجلس امریکا و سخنان ضد ایرانی رژیم جعلی صهیونیست شاید نشانه شکافی بین امریکا و اسراییل بر سر ایران است.

به گزارش اطلاع نیوز ، حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته ورامین ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت:بهترین پوشش و لباس به تعبیر قرآن کریم لباس تقوا است،لباس تقوا هرگز کهنه نمی شود،از خدا بخواهیم لباس تقوا بر تن کنیم و در پرتو تقوا و انجام تکالیف الهی خود را در فتنه ها حفظ کنیم.

سبک زندگی اسلامی/مصادیق احسان و نیکوکاری

وی سپس در ادامه سبک زندگی اسلامی به بررسی مصادیق احسان و نیکوکاری  پرداخت و عنوان کرد:رسول خدا فرمودند “هنگامی که زمامداران شما، نیکان شما باشند و توانگران شما سخاوتمندان و کارهایتان به مشورت انجام گیرد، در این هنگام روی زمین از زیر زمین برای شما بهتر است (یعنی شایسته حیات و زندگی هستید)، ولی اگر زمامداران شما بدان و ثروتمندان افراد بخیل باشند، و در کارها مشورت نکنید، در این صورت زیر زمین از روی زمین برای شما بهتر است.”

امام جمعه موقت ورامین با اشاره به اهمیت مشورت افزود:در سخن دیگر امام سجاد(ع) درباره مشاور می فرمایند “حق مشورت خواه؛ آن است که اگر در کار او نظری داری، با او در میان بگذاری و گرنه، به کسی که می داند، راهنمایی اش کنی“.

وی با تشریح ویژگی های مشاور از دیدگاه حضرت علی(ع) گفت:لا تُدخِلَنَّ فِی مَشوَرِتکَ بَخیِلاً یَعدِلُ بِکَ عَنِ الفَضلِ وَ یَعِدُکَ الفَقرَ وَلا جَبَاناً یُضعِفُکَ عَنِ الُأمُورِ وَلا حَریِصاً یُزِّینُ لَکَ الشَرَّهَ بِالجَورِ.امیرمومنان حضرت علی(ع) در عهدنامه خود به مالک اشتر می فرمایند:«با سه گروه مشورت نکن؛ بخیلی که تو را از فضل و بخشش باز می دارد و از فقر و نیاز می ترساند و ترسویی که گام های تو را از اقدام سست می کند و حریصی که به ناروا حرص و آز را در نگاه تو می آراید.

مساله ای شرعی در مورد فرزند خوانده

حجت الاسلام محمودی در خطبه دوم نیز پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مساله ای شرعی عنوان کرد:برخی ها تلاش می کنند برای فرزندانی که به فرزند خواندگی قبول می کنند شناسنامه بگیرند که این عمل از نظر فقها و مجتهدین جایز نیست.

استعدادهای منطقه در کاشت پسته و زیتون جدی گرفته شود

عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین با اشاره به هفته منابع طبیعی گفت:حوادثی که در پیش آمده اهمیت منابع طبیعی را بیش از پیش نشان می دهد،یکی از اقدامات ارزشمند برای انجام این مهم درختکاری است،پیامبر اسلام(ص) در روایتی درختکاری را در ردیف بهترین کارهای خیر قرار می دهند.

وی تصریح کرد:قطع درختان هم در روایات ما مذمت شده است،رسول خدا(ص) فرمودند “اگر نهالی در دست یکی از شما است و در آستانه برپایی قیامت به اندازه کاشتن آن فرصت دارید آن را بکارید.” ،این تعابیر بسیار مهم و بلند است.

این مسئول با اشاره به استعدادهای کشاورزی ورامین گفت:پسته و زیتون از استعدادهای کشاورزی این منطقه است.

لزوم کمک به قشر ضعیف جامعه

امام جمعه موقت ورامین سپس با اشاره به سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود:آنچه در توان دارید به کار ببندید که خدمتی ولو ناچیز به قشر ضعیف جامعه داشته باشید.

شکاف هایی بین امریکا و اسراییل بر سر مساله ایران نمایان شده است

وی با اشاره به گفتگوهای ژنو  گفت:قضاوت و پیش بینی دقیق مشکل است اما چند نکته باید مورد توجه قرار گیرد،ما در این مذاکرات ضرری نکردیم و ضرری هم نمی کنیم هرچند رهبری فرمودند به این کذاکرات خوش بین نیستند اما برای ایران چه موافقت نامه نهایی امضا شود چه نشود ضرری نمی رسد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت:نکته دوم این است که دشمن،دشمن است،مشکل انقلاب اسلامی با امریکا همان مشکل پیامبر(ص) با ابوجهل است،همان مشکل حضرت علی(ع) با معاویه است،به اظهار نظرات اوباما و وزیر امور خارجه اش را ببینید،تقابل ایران با امریکا تقابل حق و باطل است.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود:ملت ایران با تکیه بر ارزش های اسلام ناب ذره ای از ارزش های خود عقب نشینی نخواهد کرد و با تمام قدرت در برابر زیاده خواهی های غرب خواهد ایستاد.

امام جمعه موقت ورامین با اشاره به سخنان سخیف نتانیاهو در کنگره اظهار داشت:اوباما اعلام کرده بود از این دعوت کنگره ناخشنود است،این اتفاق در مجلس امریکا و سخنان ضد ایرانی رژیم جعلی صهیونیست شاید نشانه شکافی بین امریکا و اسراییل بر سر ایران است.

وی تصریح کرد :امروز پاسخ ملت ایران به سخنان زشت و حاکی از ترس و استیصال نخست وزیر این رژیم غاصب آن است که فریاد می زنند مرگ بر اسراییل.

حجت الاسلام محمودی ادامه داد: پیروزی های نیروهای مردمی و ارتش عراق در استان صلاح الدین سبب خوشحالی است و نشان دهنده پایان عمر این دست پرورده امریکا و اسراییل است.

تضاد رفتاری برخی افراد در محکوم کردن سقیفه و حمایت از سران فتنه

وی با اشاره به ایام فاطمیه تاکید کرد:فاطمه(س) غلاف شمشیر خورد،فرزندش سقط شد اما دست از امام زمانش بر نداشت،مراقب باشید امام زمان خود را تنها نگذارید و با گناه دل امام زمان(عج) را غمگین نکنیم و در عصر غیبت از نایب امام عصر(عج)،ولایت فقیه و نایب امام عصر(عج) پیروی کنیم.

حجت الاسلام محمودی در ادامه به حمایت برخی افراد که تحصیلات دانشگاهی و یا بعضا حوزوی دارند اما از سران فتنه حمایت می کنند اشاره کرد و گفت: شما سقیفه بنی ساعده را محکوم می کنید اما از سران فتنه حمایت می نمایید،اگر آن زمان بودید در کدام صف قرار می گرفتید.

وی در پایان گفت:تا زمانی که ما فاطمیه داریم نمی گذاریم ولایت فقیه تنها بماند.

سفر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی تقدیر می کنم،خداوند نعمت وجود مقام معظم رهبری و مراجع عظام را برای ما مستدام بدارد.

1601221,, , , , ,

تاريخ ۱۵ اسفند ۱۳۹۳      
تعداد بازدید تعداد بازدید 214      
منتظر نظر شما هستیم !