اطلاع نیوز -> ماهواره گام به گام پایه و بنیان خانواده را سست میکند


image197520به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا;به نقل از قرچک آنلاین- حجت السلام پیش سرائیان مسئول فرهنگی دفتر امام جمعه شهرستان قرچک در گفتگو با خبرنگار قرچک آنلاین اظهارداشت همانطور که میدانیم انسان از دو بعد جسم و روح تشکیل یافته است و هر دوی اینها یک اصل و اساس و به تعبیری اُمّ و مادری دارد.
وی گفت: جسم انسان به تعبیر قرآن از خاک است.انسان مخصوصا در دوران کودکی که جسم بر روح غلبه دارد با خاک انس خاصی دارد.کودک وقتی با خاک بازی میکند احساس آرامش پیدا میکند.
وی افزود: بعد دیگر انسان روح است که باز به استناد آیه قرآن خداوند از روح خودش در انسان دمیده تا انسان ،انسان شد و اشرف مخلوقات، حال اگر انسان دچار حیرانی و سرگردانی شد و در روح خود احساس خلا و یاس نمود بهترین راه خلوت با خدا و انس به محبوب و معشوق حقیقی است .اما مشکل اینجاست که برخی انسانها راه نجات را از این طریق نمیدانند و در انتخاب مسیر دچار انحراف می شوند و در دام شیطان می افتند.
وی عنوان کرد: اینکه انسان عصر حاضر به خیال خود با ماهواره و یا چت کردن و یا وب گردی بی هدف در فضای مجازی می تواند آرامش از دست رفته را به روح خود برگرداند در حالیکه این از وسایل شیطان است و انسان در دام افتاده وقتی به خود می آید که معتاد و گرفتار این بلای خانمان سوز گشته است.
وی با بیان اینکه مهم ترین چیزی که میتوان آنرا از آسیب های جامعه برشمرد اینست که ماهواره بطور غیرمستقیم و از طریق نشان دادن صحنه های گناه روابط نامشروع را ترویج نموده و زشتی را در نظر انسان عادی و حتی زیبا جلوه می دهد. افزود: ماهواره بدون تردید باعث تخریب باورها و اعتقادات دینی شده و ایمان مخاطبان را از بین میبرد .اگر ایمان و باورهای اعتقادی افراد از بین برود ریشه بسیاری از مشکلات فرهنگی،اخلاقی،جنسی،اجتماعی،سیاسی و … است.
پیش سرائیان گفت: مردم نمیدانند که ماهواره وقت با ارزش انسان را هدر می دهد و هر چقدر که پایبند آن باشی جز نیستی و پوچی چیزی بدست نمی آوری و همچنین افسردگی و مشکلات روحی و روانی؛پایین آمدن سن بلوغ و تحریک جنسی جوانان از دیگر خطرات ماهواره است.
وی افزود: گام بعدی ماهواره تاثیر بر روی حجاب و عفاف است ؛ متاسفانه امروزه چهره هایی از جوانانمان را مشاهده میکنیم که در شان یک جوان مومن و متدین نیست.
وی بیان کرد: امروزه جوانان ما آنقدر تحت تاثیر ماهواره و تبلیغات فرهنگ های غربی آن شده اند که گویی جایگاه مردان و زنان در حال عوض شدن است .مردان با لباسها و چهره های زنانه و زنان با لباسها و چهره های مردانه ، دیگر حجاب اسلامی به ندرت دیده می شود.زیرا در این روزها ملسمانان واقعی را اُّمّـُل می خوانند و خبر ندارند که خود در خواب غفلت به سر میبرند و به جای آنکه زمینه ساز حکومت حضرت مهدی(عج) باشند و باری از دوش آن حضرت بردارند خود نیز باری بر دوش ایشان هستند.

این مسئول فرهنگی اذهان کرد:ماهواره علاوه بر حجاب ،عفت و حیا را نیز از میان برداشته است،بی حیایی و بی بندو باری در جامعه امروز بیداد میکند، اعتماد از میان رفته است و مردم از روابط نامشروع و کارهای بی بند و باری خود واهمه ای ندارند و پرده عفت و حیا از چشمان آنها برداشته شده است و بسیاری از جوانان در دام اعتیاد گرفتار شده اند.

وی با اشاره به اینکه همه اینها برمیگردد به اینکه سن جوانی آغاز انتخاب های بزرگ و شناخت حق از باطل یا برگزیدن مسیر و هدف زندگی است اذهان کرد: امروزه فرزندان از همان کودکی با ماهواره و فرهنگ و عقاید آن بزرگ می شوند و افکار آنها محدود و چشمانشان بر روی حق بسته میشود همانند کودکی که تحت تاثیر عوامل پدر و مادرش است و هر آنچه آنها بگویند انجام میدهد و آنرا راه حق میداند اگر چه اشتباه باشد.
پیش سرائیان بیان کرد: ماهواره برای بعضی از انسانها وسیله ارشاد و راهنمایی آنها می باشد و تحت تاثیر آن عمل میکنند و عواقب و زیانهای آنرا در نظر نمیگیرند تاثیر ماهواره آرام و بی صداست و افراد نمیدانند که از کجا چوب میخورند.
وی افزود: به طور کلی ماهواره وسیله ایست از سوی دشمن که گام به گام وارد زندگی انسان شده و پایه و بنیان خانواده را سست میکند و برترین هدف آن دور کردن مردم از راه و مسیر اسلامی و دعوت آنها به بی بند و باری در جامعه است.
وی در پایان گفت: به امید روزی که بتوانیم در این جنگ نرم با دشمن هم پیروز شویم و جوانهایمان از خواب غفلت بیدار شوند و چشم خود را به روی حقیقت باز کنند و همه ما به جای همگام بودن با قدمهای شیطانی ماهواره و نزدیک شدن به راه باطل گامی برداریم برای ظهور حضرت ولی عصر (عج )و جزء یاران حقیقی آن حضرت باشیم.

6543368-300x250,, , , ,

تاريخ ۳ اسفند ۱۳۹۳      
تعداد بازدید تعداد بازدید 256      
منتظر نظر شما هستیم !