اطلاع نیوز -> مردم قرچک، ورامین، پیشوا و پاکدشت پیشتازان انقلاب اسلامی


1_635612428541305702_s

آیت‌الله نوری همدانی گفت: مردم شهرستانهای قرچک، ورامین، پیشوا و پاکدشت در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از پیشتازان بودند.

به گزارش اطلاع نیوز ،آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ،‌‌در دیدار با مردم شهید‌پرور، ولایی و همیشه در صحنه شرستان قرچک که در مصلی این شهر برگزار شد، ضمن تسلیت ایام شهادت بی‌بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) با اشاره به سبقه درخشان شهرستان‌های جنوب شرق تهران در عرصه‌های مختلف انقلاب اظهار کرد : مردم ورامین، پیشوا، قرچک و پاکدشت در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از پیشتازان بودند.

وی با اشاره به پیش‌آهنگی مردم دشت ورامین در پیروزی انقلاب اسلامی گفت نام پرافتخار مردم شهرستان‌های ورامین، پیشوا، قرچک و پاکدشت در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت شده است

آیت‌الله نوری همدانی هدایت و راهنمایی را محور سخنان خود قرار داد و تاکید کرد: یکی از موضوعاتی که در قرآن کریم مکررمطرح شده هدایت و راهنمایی است وبا اشاره به آیه ۵۰ سوره مبارکه طاها عنوان کرد: خلقت با هدایت توام است و خداوند متعال مخلوقات را آفرید و برای هر مخلوق هدایت و راهنمایی کرده و راه سعادت و کمال را به آن نشان داده است.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به کمالات، بصیرت و معرفت حضرت زهرا تکریم و احترام پیامبر مکرم اسلام به حضرت زهرا را نشان از ویژگی‌های بارز و کمالات فراوان حضرت صدیقه طاهره دانست وافزود:حضرت زهرا (س) تا آخرین لحظه از ولایت و امام پیروی کرد.

مرجع تقلید جهان شیعیان با اشاره به اینکه در قرن اخیر شاهد یک اتفاق بودیم، گفت: در عالم یک راهنما و یک رهبر داریم و لیکن بعد از پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) راهنما را از رهبر جدا کردند و میبنیم در قرون اخیر رهبری و حکومت به سلجوقیان، تیموریان، قاجاریه، پهلوی رسید و این حکومت‌ها رهبری را در اختیار گرفتند.

آیت‌الله نوری همدانی عنوان کرد: دشمنان همواره به دنبال این بودند که اسلام ناب را کنار بزنند، آن‌ها به‌دنبال اسلام بدون دین دین هستند و می‌گویند دین از سیاست جدا است.

وی با اشاره به عوالم هستی عنوان کرد: نخست عالم جمادات است، در این عالم میلیاردها ستاره مثل خورشید هستند همه در حال حرکت است. ستارگان میلیون‌ها سال در حال حرکت هستند و هرگز با هم تصادف و برخورد ندارند وبه لطف خدا هر ستاره در مدار و مسیر مشخصی و با حجم و جرم‌های مختلف حرکت می‌کننند.

این مرجع تقلید با اشاره به عالم نباتات عنوان کرد: در این عالم هزاران گل و گیاه از همان آب و خاک به وجود می‌آید و یک خورشید به این گل‌ها می‌تابد و خداوند به آن‌ها یاد داده که هر بوته چه مقدار فعل و انفعال صورت بگیرد و میوه‌ای به وجود آید.

وی عالم حیوان را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: در این عالم انواع و اقسام حیوان ایجاد شده و به آن‌ها آموخته می‌شود چگونه آشیانه بسازند و زندگی خود را سپری کنند.

آیت‌الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خود عالم انسان را مورد اشاره قرار داد و گفت: در این عالم است که انسان به‌عنوان خلیف خدا به‌وجود می‌آید. خداوند متعال برای هدایت انسان وسایلی فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه خداوند هادی و راهنما هستند، عنوان کرد: قرآن کتاب هدایت و راهنمایی انسان‌ها هستند. خداوند راهنماهای فراوانی برای هدایت انسان فرستادند

استاد حوزه علمیه قم گفت: امام عصر (عج) فرمودند: در تمام رخدادها و جریان‌های مهم به کسی مراجعه کنید که با فرهنگ ما آشنا باشد.

وی با اشاره به روایتی از پیامبر اعظم (ص) خاطرنشان کرد: پیامبر مکرم اسلام (ص) نماز صبح را به جماعت خواندند و پس از نماز خطاب به نمازگزاران عنوان فرمودند «روزی خورشید را از دست دادید پیرو ماه باشید و روزی که ماه را از دست دادید پیرو ستاره زهره باشید.

آیت‌الله نوری همدانی افزود: نمازگزاران از پیامبر عظیم الشان اسلام سئوال کردند که این مطالب را بیشتر توضیح می‌دهید، پیامبر حضرت علی (ع) را به ماه و حضرت زهرا (س) را به ستاره زهره تشبیه کردند.

1_635612428541305702_s

 

 ,, , , ,

تاريخ ۱۵ اسفند ۱۳۹۳      
تعداد بازدید تعداد بازدید 136      
منتظر نظر شما هستیم !