اطلاع نیوز -> ملكوتي خواه:برخورد جدي با ساخت و سازهاي غيرمجاز در پيشوا


6940

جلسه ستاد ساماندهی و پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز پیشوا به ریاست عباس ملکوتی خواه فرماندار و با حضور محمدرضا درگزی معاون امور فنی و عمرانی فرمانداری، احمد ملایری و الله بخش حبیبی بخشداران مرکزی و جلیل آباد، شیرزاد یعقوبی شهردار و مسئولان دستگاه های اجرایی برگزار شد.

به گزارش اطلاع نیوز ؛ فرماندار شهرستان پیشوا در این جلسه با بیان اینکه ممانعت از هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز باید از همان ابتدای عملیات ساخت بنا صورت گیرد، بیان کرد: مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز از اهمیت بالایی در هر شهرستان برخوردار است و در شهرستان پیشوا نیز نسبت به این امر مهم مبادرت ویژه داریم تا از مشکلات بعدی جلوگیری کنیم.

عباس ملکوتی خواه بر اجرای صریح و صحیح قانون و جلوگیری از هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز و تغییر کاربری به مسئولان دستگاه های اجرائی تأکید کرد و افزود: دهیاری ها، شهرداری، جهاد کشاورزی و کلیه دستگاه های اجرایی باید در صورت مشاهده کوچکترین مورد ساخت و ساز غیرمجاز موضوع را به طور جدی پیگیری کرده و اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با تاکید بر نقش تیم های گشت زنی و اکیپ های نظارت و بازرسی در روند ساخت و سازها، اظهار داشت: جلوگیری از ساخت و ساز های غیر مجاز تنها با نظارت مستمر دستگاه های اجرایی محقق می شود  و باید اکیپ های بازرسی در طول سال به خصوص ایام تعطیلات نوروز نسبت به کنترل ساخت و سازها اهتمام جدی داشته باشند و در صورت مشاهده تخلف سریعا برخورد قانونی صورت گیرد.

معاون امور فنی و عمرانی فرمانداری پیشوا در این نشست خواستار همکاری جدی بخشداری ها، شهرداری و ادارات خدمات رسان شهرستان نسبت به مقابله هر چه بیشتر با ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح شهرستان شد و افزود: برخورد و مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز همکاری و تعامل همه دستگاه های اداری و اجرایی شهرستان را می طلبد و در این میان نقش دستگاه قضایی، نیروی انتظامی، شهرداری و جهاد کشاورزی نسبت به سایر دستگاهها پررنگ تر است.

محمدرضا درگزی ادامه داد: خوشبختانه با هماهنگی و همکاری مردم شهرستان و تلاش و همت مدیران آمار ساخت و سازهای غیرمجاز نسبت به سال های گذشته کاهش چشمگیری داشته است و ان شاءالله با ادامه این همکاری و تلاش مشکلات موجود نیز مرتفع خواهند شد.

گفتنی است، در پایان این جلسه هر یک از نمایندگان ادارات نظرات خود را اعلام کرده و گزارش عملکردی از فعالیت های دستگاه مربوطه در راستای مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز ارائه نمودند.,, , , ,

تاريخ ۱۳ اسفند ۱۳۹۳      
تعداد بازدید تعداد بازدید 180      
منتظر نظر شما هستیم !