اطلاع نیوز -> نخستین یادواره شهدای عشایری بخش جواد آباد برگزار شد


IMG13144230

اطلاع نیوز :معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری شهرستان ورامین با اشاره به اینکه عشایر غیور کشور از دیرباز همواره مدافع انقلاب و حریم اسلام بودند، گفت: در طول تاریخ عشایر با ورود به عرصه اقتصادی و دفاع از مرزهای کشور خوش درخشیدند.

غلامرضا رحیمی معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری شهرستان ورامین در نخستین یادواره شهدای عشایری بخش جواد آباد با بیان اینکه بهترین پاداش خدای متعال به بندگان خاص خود شهادت است، افزود: امنیت و آرامش موجود در کشورمان را مدیون امام و خون شهدا و تلاش های نیرو های نظامی و انتظامی و امنیتی و هدایت های مقام معظم رهبری است.

 وی افزود:  وقتی صحبت از جنگ و دفاع از مهین می شود برخی ها اعلام می کنند که در جنگ جهانی دوم و سایر جنگها هم افرادی در راه وطن خود کشته می شوند، اما باید برای نسل جوان تفاوت  بین شهدای انقلاب اسلامی با کشته شدگان جنگهای دیگر را تبیین کرد .

 رحیمی با اشاره به تفاوت انقلاب اسلامی با سایر انقلابها در جهان، گفت: در دنیا انقلاب ها ریشه در عقاید ایدئولوژیک  مانند سرمایه داری و یا کمونیستی دارد  و ما باید برای نسل سوم و چهارم انقلاب خصوصیات بارز انقلاب اسلامی را بیان کنیم .

 وی تاکید کرد:  وقوع انقلاب اسلامی در سال ۵۷ به رهبری امام خمینی(ره) دارای جنبه های مختلف  بوده و نمی توان اعلام کرد که مردم ایران  به خاطر  اقتصادی یا  مسائل سیاسی قیام کردند  و همین  جامع بودن انقلاب موجب فراگیر شدن ان در منطقه خاورمیانه و جهان شده است.

 معاون برنامه ریزی فرمانداری ورامین با اشاره به ویژگی های انقلاب اسلامی تاکید کرد: وجه تمایز دیگر  انقلاب اسلامی حضور پر شور آحاد مردم در پیروزی و حفظ انقلاب است که همین امر موجب تداوم  آرمان های انقلاب و امام راحل و اقتدار ایران در جهان شده است.

 وی بیان کرد: ویژگی مهم دیگر انقلاب ایران استفاده امام راحل از  ابزارهای دینی که ریشه در اعتقادات  و فرهنگ مردم  مانند مهدویت  و مکتب قیام عاشورا بود  و همین امر موجب اعتماد و  همراهی مردم از روحانیت در بر اندازی رژیم پهلوی شد.

 رحیمی تصریح کرد: امام (ره) انقلاب اسلامی در ایران را مختص جغرافیای خاصی نمی دانست  به همین دلیل امروز شاهد  وقوع بیداری اسلامی و پیروی انقلابیون کشورهای عربی از  مکتب انقلاب اسلامی ایران هستیم .

 وی در بخش پایانی سخنان خود در  خصوص  پروژه های عمرانی بخش جواد اباد ورامین در دهه فجر، گفت: بخش جواد آباد به عنوان بزرگ ترین بخش استان تهران دارای ظرفیت های زیادی در بخش های کشاورزی، دامپروری، صنعتی و توریستی است .

 وی افزود: با حمایت دولت تدبیر و امید  و پی گیری های مستمر فرمانداری ورامین و بخشدار جواد باد  بیش از ۳۷ طرح در  بخش های مختلف راه و شهرسازی، کشاورزی، صنعتی و فرهنگی  در دهه فجر مورد بهر برداری و یا کلنگ زنی خواهد شد .,, , , , ,

تاريخ ۲۷ بهمن ۱۳۹۳      
تعداد بازدید تعداد بازدید 169      
منتظر نظر شما هستیم !