اطلاع نیوز -> هنرهای اصیل ایرانی در راستای اقتصاد مقاومتی است


801710_PhotoA

امام جمعه موقت ورامین به پیامدهای موسیقی حرام در کشور اشاره کرد و گفت: با وجود این همه هنرهای اصیل ایرانی که در راستای اقتصاد مقاومتی نیز هست چرا انجمن‌های هنری و مسؤولان فقط موسیقی را هنر می‌دانند و به هنرهای سنتی دیگر که اشتغال‌زایی دارد بها نمی‌دهند؟

به گزارش اطلاع نیوز، حجت الاسلام سید محسن محمودی، امام جمعه  ورامین در گفت‌‌وگو با خبرنگار ان به مسأله غنا و موسیقی اشاره کرد و گفت: موسیقی مطرب و غنا در احکام شرعی و نظرات مراجع تقلید حتی اگر در مراسم مذهبی و قرائت قرآن باشد نیز حرام است.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران ابراز داشت: متأسفانه آنچه در کنسرت‌ها اتفاق می‌افتد اختلاط و گروه‌هایی متشکل از دختر و پسر است و تصاویر و گزارشات حاکی از آن است که ضوابط شرعی رعایت نمی‌شود.

وی به پیامدهای موسیقی حرام در کشور اشاره و تصریح کرد: تک خوانی زنان و شکستن حرمت‌ها با هر قالبی، مجوز عقلی و شرعی ندارد گرچه وزارت ارشاد تک خوانی را تکذیب کرده و همخوانی را تأیید کرده است که در کل خواندن یک زن با یک مرد نیز مورد اشکال است و اگر به طور قطع حرام نباشد با شبهاتی که وجود دارد شبهه‌ناک است.

حجت الاسلام محمودی با اشاره به بحث موسیقی و غنا در آثار علامه جعفری ابراز داشت: با وجود این همه هنرهای اصیل ایرانی که در راستای اقتصاد مقاومتی نیز هست چرا انجمن‌های هنری و مسؤولان فقط موسیقی را هنر می‌دانند.

امام جمعه موقت ورامین با اشاره به نقش هنرهای اصیل ایرانی در اقتصاد مقاومتی افزود: چرا به هنرهای سنتی دیگر که اشتغال‌زایی نیز دارند بها داده نمی‌شود و هنرمندان آن در محجوریت هستنند؟

حجت الاسلام محمودی، منتسب کردن مجوزات موسیقی به رهبر معظم انقلاب را جفای به ایشان خواند و تصریح کرد: بیانات رهبر معظم انقلاب در زمینه موسیقی روشن است چنان که ایشان فرمودند «ترویج موسیقی با اهداف نظام اسلامی سازگاری ندارد»؛ چرا مسؤولان در هر کوی و برزنی به برگزاری کنسرت و برنامه موسیقی اصرار دارند.

0111661

 ,, , , ,

تاريخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۳      
تعداد بازدید تعداد بازدید 56      
منتظر نظر شما هستیم !