اطلاع نیوز -> کارخانه قند ورامین تعطیل شد/400 کارگر بیکار شدند


Amir+Kholoosi-5-115

کارخانه تصفیه قند ورامین یکی از قدیمی ترین کارخانه های استان تهران و کشور است که به دلیل کمبود شکر خام به عنوان ماده اولیه از اوایل اسفندماه جاری تعطیل شده و ۴۰۰ کارگر شاغل آن بیکار شده اند.

به گزارش اطلاع نیوز، تعطیلی این کارخانه قند با توجه به نزدیکی به سال جدید مشکلات معیشتی زیادی برای این کارگران که بعضا رسمی، قراردادی و روزمزد هستند ایجاد کرده است.

این کارخانه به بخش خصوصی واگذار شده و این روزها حال خوبی ندارد و بنا به اظهار کارکنان آن به دلیل مشکلات موجود در تأمین شکر خام به عنوان ماده اولیه تعطیل شده است.

عده ای از کارکنان این کارخانه گفتند که پیگیری مسوولین و اعتراض کارگران این کارخانه نیز نتوانسته باعث فعالیت مجدد آن شود.

کاهش تولید در تصفیه خانه قند ورامین از ماه پیش آغاز شد و این کاهش تا آنجا ادامه پیدا کرد که از ابتدای اسفندماه سال جاری فعالیت آن به طور کامل متوقف شد و اکنون۴۰۰ کارگر شاغل در این کارخانه با مشکل بیکاری روبرو شده اند.
تصفیه خانه قند ورامین درسال ۱۳۱۲ توسط نیکلای مارکف، معمار روسی طراحی و توسط مهندسان چکسلواکی تجهیز شد و کار ساخت این کارخانه در سال ۱۳۱۳ پایان یافت و تولید قند را آغاز کرد.

 

 

 ,, , , ,

تاريخ ۱۶ اسفند ۱۳۹۳      
تعداد بازدید تعداد بازدید 255      
منتظر نظر شما هستیم !