اطلاع نیوز -> کمیته تسهیل و جذب سرمایه‌گذاری در ورامین تشکیل شود


امام جمعه موقت ورامین با بیان اهمیت جذب سرمایه‌گذاری برای پیشرفت منطقه گفت: کمیته تسهیل و جذب سرمایه‌گذاری در ورامین تشکیل شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ورامین ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: بهترین پوشش و لباس به تعبیر قرآن کریم لباس تقوا است، لباس تقوا هرگز کهنه نمی‌شود، از خدا بخواهیم لباس تقوا بر تن کنیم و در پرتو تقوا و انجام تکالیف الهی خود را در فتنه‌ها حفظ کنیم.

فریاد مرگ بر آمریکا شعار همیشگی مکتب عاشورا است

وی سپس به بررسی قیام سیدالشهدا(ع) پرداخت و عنوان کرد: سنت الهی همواره بر پیروزی حق بر باطل بوده است، همواره انبیای الهی در برابر دشمنانشان پیروز بودند، خدا حق است و شرک باطل، اسلام حق است و کفر و نفاق باطل، پیامبر اسلام(ص) و ائمه معصومین بر حق بودند و مخالفان آن‌ها باطلند، حکومت اسلامی حق است و سلطه‌های طواغیت باطل است.

امام جمعه موقت ورامین افزود: همواره این نزاع بین حق و باطل بوده است، سه جنگ امیرالمومنین(ع) در زمان حکومت خود با کسانی بوده که باطل بودند، عاشورای حسینی و کربلای اباعبدالله(ع) این نقطه اوج را برای ما ترسیم کرد.

وی گفت: کار به جایی رسیده بود که پلیدترین افراد به نام امیرالمومنین(ع) بر کرسی خلافت مسلمانان تکیه زده است و اگر تساهلی صورت بگیرد از اسلام نامی باقی نخواهد ماند، این جا بود که امام حسین(ع) ساکت ننشستند، یکی از مصادیق باطل ترویج بدعت‌ها در جامعه اسلامی بود.

محمودی عنوان کرد: برخی می‌گویند مسجد جای ذکر و دعا است، جای مرگ بر آمریکا نیست، این‌ها هنوز پیام مکتب عاشورا را دریافت نکردند، مکتب عاشورا مرگ بر استکبار و مرگ بر باطل را به ما می‌آموزد، هرگز مثل حسینی سازش با مثل یزیدی ندارد بنابراین اینجاست که باید با تمام سلول‌های خود به عنوان یک پیرو مکتب عاشورا فریاد بزنیم مرگ بر آمریکا، فریاد مرگ بر آمریکا شعار همیشگی مکتب عاشورا است.

وی ادامه داد: دشمنان اسلام امروز با انحراف اعتقادی سعی بر مبارزه با اسلام را دارند، آن‌هایی که امروز پیرو حسین بن علی(ع) هستند باید بدانند به برکت خون شهدا باید در مسیر احیای تفکرات ناب اسلامی حرکت کنیم.

احترام به نام پیامبران و ائمه در تابلوها و روزنامه‌ها

عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین سپس با اشاره به سالروز ارتحال مرجع عالیقدر آیت‌الله العظمی گلپایگانی گفت: ایشان همواره در صحنه‌های دفاع از اسلام حضور داشتند و آثار ایشان همچنان ساری و جاری است، این مرجع بزرگوار یار همیشگی امام(ره) بود.

وی با اشاره به یک مسئله شرعی تصریح کرد: رعایت حرمت اسامی جلاله و نام‌های معصومین علیهم السلام در تابلوها، اعلانات، روزنامه‌ها و … است، چاپ آن‌ها مانعی ندارد اما آن افرادی که این روزنامه‌ها، اعلانات و … به دستشان می‌رسد مراقب باشند هتک حرمت آن‌ها صورت نگیرد.

این مسئول گفت: در برخی سنگ قبرها آیات قرآن و نام ائمه نوشته می‌شود و زیر پا قرار می‌گیرند که این امر پسندیده نیستند و باید مراقب باشیم و از این موضوع پرهیز کنیم.

بسیج دانشجویی در مسائل اخلاقی دانشگاه‌ها جدی‌تر وارد شود

امام جمعه موقت ورامین سپس با اشاره به ۱۶ آذر و روز دانشجو افزود: دانشجویان دانشگاه تهران در ۱۶ آذر نشان دادند که استکبار ستیزی همواره از خطوط اصلی و اعتقادی دانشجویان است.

وی گفت: پیشرفت علمی امروز کشور مرهون پویایی دانشگاه‌هاست، بدیهی است دشمنان همواره این کانون را مورد حمله قرار دادند و در فتنه‌های سال ۷۸ و ۸۸ سعی کردند از دانشگاه برای رسیدن به اغراض خود استفاده کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: امروز هم سعی می‌کنند سنگر دانشگاه را از نظر اخلاقی منحرف کنند، این وضع موجود در برخی دانشگاه‌ها از نظر اختلاط‌ها و لباس‌ها و آرایش‌ها باعث شرمندگی و خجالت‌ است.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: از مسئولان دانشگاه‌ها می‌خواهم رعایت اخلاق و توجه به هویت دینی دانشگاه‌ها اهتمام بورزند، تشکل‌های دانشجویی به‌ویژه بسیج دانشجویی در این عرصه جدی‌تر وارد شوند.

تسلیح کرانه باختری زمینه‌ساز نابودی رژیم جنایتکار صهیونیستی است

امام جمعه موقت ورامین با تاکید بر مسلح‌سازی کرانه باختری اظهار داشت: به زودی کرانه باختری مسلح خواهد شد و با تسلیح کرانه باختری مقدمات نابودی رژیم جنایتکار صهیونیستی فراهم خواهد آمد.

کمیته تسهیل و جذب سرمایه‌گذاری در ورامین تشکیل شود

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: کشور ما از نظر بهره‌مندی از منابع طبیعی سرآمد کشورهای جهان است، باید چند مسئله را به طور جدی مورد توجه قرار گیرد، اولا مدیریت جهادی است، جهاد را جهادگران در هشت سال دفاع مقدس به خوبی درک کرده‌اند.

محمودی گفت: با گذشت ۹ ماه از سال چیزی از مدیریت جهادی خبری نیست، ورامین قطب دامپروری و کشاورزی در استان است، آیا جایگاه ورامین همین است، مدیریت جهادی می‌تواند ثمرات با برکتی برای زحمات مردم به همراه داشته باشد.

وی گفت: نکته دوم جذب سرمایه‌گذاری‌ها است، من در جلسات برنامه‌ریزی‌ها عرض کردم کمیته‌های ویژه جهت جذب سرمایه‌گذاری‌ها تشکیل شود و با رانت‌خواری‌ها برخورد شود، زمینه جذب سرمایه‌گذاری باید فراهم شود تا شهر و منطقه از این وضعیت بیرون بیاید.

خطیب امروز جمعه ورامین اظهار داشت: امروز برخی سرمایه‌گذاران به همین خاطر زمین‌گیر شده‌اند و این وظیفه خاص مدیران است، قطعا ثمرات اقتصاد مقاومتی در سال‌های آینده مشاهده خواهد شد که کشور از وابستگی به غرب و استکبار خارج خواهد شد.

شکست‌های پی در پی داعش نشان دهنده ضعف توطئه‌های غرب در منطقه است

وی با اشاره به تحولات منطقه تصریح کرد: شکست‌های پی در پی داعش نشان دهنده ضعف توطئه‌های غرب در منطقه است، مواضع قابل تقدیر نخست وزیر عراق به خوبی نشان می‌دهد تلاش‌های آمریکا برای جدایی دو ملت عراق و ایران با شکست مواجه شده است، در سوریه هم شاهد نقش موثر ایران هستیم و می‌بینیم نام سردار قهرمان سلیمانی لرزه بر اندام دشمنان و سرسپردگان غرب می‌اندازد.

تبرئه حسنی مبارک طنزی به یاد ماندنی

محمودی تبرئه حسنی مبارک را مورد اشاره قرار داد و گفت: در مصر تبرئه دیکتاتور مصر و قاتل بسیاری از مصری‌ها را داشتیم که طنزی به یاد ماندنی است، حسنی مبارک جنایتکار را تبرئه می‌کنند و مرسی که منتخب مردم است به زندان می‌اندازند.

وی اضافه کرد: البته این ننگ برای همیشه بر پیشانی قاضی نمایان مصر خواهد ماند ما امروز از سنگر نماز جمعه به شدت این امر را محکوم می‌کنیم.

دعوت برای حضور باشکوه در مراسم اربعین حسینی

این مسئول با بیان اینکه اربعین حسینی از مهم‌ترین مناسبت‌های دینی است تصریح کرد: در آستانه اربعین قرار داریم، از همه هیئات مذهبی و مساجد برای برگزاری مراسم مذهبی در شب اربعین و نیز مراسم اربعین در روز اربعین در میدان امام (ره) دعوت می‌کنیم که با عزاداری نسبت به اربعین حسینی و مقام سیدالشهدا(ع) ادای احترام کنند.

تاريخ ۱۵ آذر ۱۳۹۳      
تعداد بازدید تعداد بازدید 63      
منتظر نظر شما هستیم !