اطلاع نیوز -> کنترل و مدیریت در مناطق حادثه خیز شهرستان قرچک باید آموزش داده شود


Sadeghi2-250x250علی صادقی فرماندار شهرستان قرچک گفت: پیشگیری، کنترل و مدیریت بموقع وقایع احتمالی در تمام مناطق حادثه خیز سطح شهرستان باید آموزش داده شود.

به گزارش اطلاع نیوز ؛ با حضور علی صادقی فرماندار شهرستان قرچک،مهندس علیرضاکارگر مدیرعامل آبفای جنوب شرق استان تهران، معاون عمران فرمانداری ، سرهنگ حسین حیدری فرمانده پانزده خرداد، و مسئولان و روسای ۱۴ گانه کارگروههای تخصصی اولین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان قرچک در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

علی صادقی فرماندار شهرستان قرچک اظهار داشت: از آنجایی که شرایط آب و هوایی در فصول مختلف در شهرستان قرچک احتمال بروز حوادث مختلف را دارا است. بر لزوم پیشگیری، کنترل و مدیریت بموقع وقایع احتمالی در تمام مناطق حادثه خیز سطح شهرستان تاکید کرد.

وی افزود:کلیه دستگاههای عضو شورای مدیریت بحران خواست تا با برنامه ریزی و اقدام موثر نسبت به بررسی و انجام موارد پیشگیرانه سطح شهرستان در مواقع ایجاد مشکلات بحرانی تمهیدات لازم را جهت آمادگی ارتقای سطح توان نیروهای عملیاتی داشته باشند.

وی گفت: تقویت و آماده بکار بودن تجهیزات و امکانات امدادی و شناسایی و تعیین نقاط پر حادثه شهری و روستایی و نظارت بر وضعیت و پیشگیری آنها توسط ادارات مربوط برای جلوگیری از بحران در سطح شهرستان خواستار شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک با بیان اینکه برای جلو گیری از بحران ها می توان با نهادینه کردن آموزش میان مردم از خیلی از خطرات جلوگیری کرد ابراز داشت: در مقابل حوادث غیر مترقبه وهمچنین با انجام آموزش ها و برگزاری گارگاهها و همایش های توجیهی برای مسئولان و اطلاع رسانی در میان مردم را مورد توجه و آنرا از ضروریات جامعه امروزه برشمرد.

فرماندار شهرستان قرچک با اشاره به اهمیت بررسی مسائل به صورت کارشناسی در کارگروه اظهار داشت: باید کارگروههایی که تشکیل می شود کاربردی و کارشناسی باشند و کارگروها باید مسائل حوزه کاری شان را بررسی کارشناسی کنند و نتایج را برای تصمیم گیری به جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ارجاع دهند.

وی در پایان گفت: کارگروها باید حتما موضوعات و خطرات احتمالی مربوط به حوزها یشان را مطالعه ،بررسی و دسته بندی کنند تا قبل از هر اتفاقی برای آنها اتخاذ تصمیم شود.

گفتنی است، در پایان جلسه دکتر عبدی به عنوان معاون عمرانی فرمانداری شهرستان قرچک معارفه شد.,, , , ,

تاريخ ۴ اسفند ۱۳۹۳      
تعداد بازدید تعداد بازدید 153      
منتظر نظر شما هستیم !