اطلاع نیوز -> 90 درصد از اراضی منابع طبیعی ورامین سنددار شدند


6927

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ورامین با بیان اینکه سطح اراضی طبیعی و مرتعی این شهرستان بالغ بر ۱۴۰ هزار هکتار است افزود:۹۰ درصد از این اراضی سنددار شده اند.

به گزارش اطلاع نیوز ، ضیاء نصرتی، حفظ و صیانت از اراضی ملی را یکی از مهمترین وظایف اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دانست و افزود: تلاش می شود با هماهنگی همه دستگاه ها و ارگان های مرتبط از خسارت به اراضی ملی در این شهرستان جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه سطح اراضی ملی و مرتعی شهرستان ورامین بالغ بر ۲۲۰ هزار هکتار بوده گفت: با توجه به تقسیمات کشوری انجام شده، ۸۰ هزار هکتار از این اراضی به استان های سمنان و قم منتقل شد.

نصرتی توسعه، احیا و واگذاری اراضی ملی را یکی از وظایف مهم ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری عنوان کرد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ورامین گفت: این اداره با ایجاد سدهای خاکی مخزنی، نهال کاری و کاشت گیاهان سازگار با محیط از اراضی ملی حراست کرده و با این عمل بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی بیابانی تغییر ماهیت داده و به جنگل های تاغ تبدیل شده اند.

وی تاکید کرد: به منظور احیاء اراضی بیابانی بیش از ۳ هزار هکتار از اراضی جنوب دشت ورامین نیز تحت کاشت پسته قرار گرفته که علاوه بر ارتقاء سطح اقتصاد منطقه، در احیا اراضی بیابانی شهرستان نیز سهم بسزایی ایفا کرده است.

وی برخورد با قاچاقچیان چوب را از دیگر وظایف این اداره اعلام و افزود : هم اکنون ۱۴ هزار هکتار از اراضی ملی کویر مرکزی شهرستان ورامین زیر کشت درختان تاغ قرار گرفته که این درخت ها نقش مهمی در مقابله با کویر داشته و از پیشرفت آن جلوگیری می کنند.

وی افزود: افراد سودجو و قاچاقچیان چوب با حضور در این جنگل های دست کاشت، نسبت به قطع و تخریب آن اقدام کرده و از چوب آنها برای مصارف مختلف استفاده می کنند.

نصرتی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۶۰ گروه قاچاقچی چوب دستگیر شده و به مراجع قضایی ارجاع داده شده اند.

شهرستان ورامین از شهرستان های استان تهران است؛ که در ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی تهران واقع شده است.

این شهرستان از شمال غربی و غرب با شهرستان قرچک، از جنوب با استان قم و از جنوب شرق نیز با شهرستان پیشوا همسایه است.

6927

 ,, , , ,

تاريخ ۱۳ اسفند ۱۳۹۳      
تعداد بازدید تعداد بازدید 198      
منتظر نظر شما هستیم !